GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Figurer 2366054
*
nr 236 6054
Figurer
7 st. Lisa Larson + 4 figurer, keramik
Utrop:
2.500 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 april 2003
kl 18:01:00
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: figurer keramik lisa larson lisa larsson
-
3270 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, blandteknik, fig..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:41
-
3199 Oljemålning
Ragnar Johansson (1913-1997), Sverige. Monogramsig..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:11
*
Figurer
nr 236 6054
Figurer
7 st. Lisa Larson + 4 figurer, keramik
Utrop: | 2.500 kr |
---|---|
Såld: | 2.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 april 2003 |
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: figurer keramik lisa larson lisa larsson
-
3270 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, blandteknik, fig..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:41 -
3199 Oljemålning
Ragnar Johansson (1913-1997), Sverige. Monogramsig..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:11